Hogy kerül elénk egy korsó Dudák?


Az alábbi képes, pár mondatos ismertetőnkben szeretnénk bemutatni, hogy miként is kerül elénk egy korsó finom hideg Dudák. Tekintsük együtt át a sörgyártás fő folyamatait. A sörkészítés első fázisa a maláta őrlése. A malátát a Dudák sörökhöz a záhlinicei, zabřehi illetve tábori malátázóból szerzik be.


A második fő szakasz a főzés, ahol a cefrézés (a keményítő cukorrá bontása) és a komlózás történik. A Dudák sör nem képzelhető el a képen látható úriemberek a már 35 éve a gyárban dolgozó Pavel és három éve itt ügyködő Vašek munkája nélkül.


A harmadik szakasz az erjesztés, ahol a szorgos élesztőgombák lebontják a cukrot. A strakonicei gyárban a hagyományos nyílt kádas erjesztés zajlik, ahol a készülő sör 8 Celsius fokon, 6-7 napon át tartózkodik.


A negyedi fő szakasz a pince mélyén, 2-3 Celsius fokon zajlik. A készülő sör itt több hónapon át érlelődik és így éri el az igazi láger sör minőséget. A pincében zajló emberi munka része a hatalmas tartályok takarítása is, amely igazán embert próbáló feladat.



A Dudák söröket nem pasztőrözik, de a szortiment nagyobb részét szűrik. Ehhez a képen látható szűrőberendezéseket használták fel. A két kép elkészülte között 39 év telt el, és ezalatt az idő alatt a szűrő is felnőtt! 😊 


A szűrést követően jöhet a palackozás, a hordóba töltés és irány a bolt vagy a vendéglátóhely, ahol a finom Dudák sört a hordóból a korsónkba csapolják. Ennyi az egész… :)

Vigyázz, kész, rajt, nyitunk!


Figyelem! Immáron eljön a pillanat amire oly sokan vártak és vártunk magunk is. A korona vírus járvány kedvező alakulásának köszönhetően a tegnapi nap folyamán az illetékesek végre hivatalosan bejelentették: e hét péntek éjféltől a vidék után most már a fővárosban is újra fogadhatnak vendégeket a vendéglátóhelyek belső terei. Háromszoros hip-hip-hurrá! Ez nem jelent más, minthogy szombattól (május 30.) fogva a Jaromír a Templomhoz Sörházunk és a Jaromír Sörbisztró újra teljesen kitárja a kapuit, és a megfelelő előírások betartása mellett, de újból bent is fogadja a sör- és ételfinomságok szerelmeseit. Ez már csak a kissé hűvösebbre sikeredő májusi időjárás miatt is kivált jó hír, hiszen a bő hete nyitva tartó teraszok/kertek esténként már kicsit didergőssé tehetik a sörözésünket. Ám ennek vége, jöhet a Jaromír meleg belseje! :)


A kényszerpihenő alatt jelentősebb változások egyik sörözőnkben sem történtek, így a megszokott kellemes, csehes hangulat vár mindazokra, akik a cseh sörök és kulináris élvezetek elkötelezett hívei. 


Újra szól az ötlövetű...akár így is beharangozhatnánk a Jaromír Sörbisztró újra nyitását, hiszen szombattól ismét, egyelőre öt csapból folyatjuk majd a vendégeink korsóiba a megszokott, különféle sörfinomságokat. A konyha is teljes kapacitással üzemel és ontja majd a leveseket, sülteket, kolbászokat, kacsacombokat vagy csülköket. Ugye, hogy már elképzelni is mily csodálatos? A jelzések alapján bátran mondhatjuk: mivel mindkét újra nyíló Jaromírunk iránt nagy érdeklődés lesz így asztalok előzetes telefonos, vagy Facebook oldali foglalása több, mint ajánlatos! (A Csengery utcai Jaromír Söröző egyelőre még technikai okok miatt zárva marad.) Tehát már csak egy pár nap és szombattól ismét várunk mindenkit finom sörökre és ételélményekre!

Vár rád a Mini Garden, vár rád a Templom terasz!


Huh…ez a szünet bizony hosszú, szinte fájdalmasan, végeláthatatlanul hosszú ideig tartott. A több mint két hónap, amit a koronavírus járvány megfékezése elleni intézkedéseknek köszönhetően csaknem teljes tétlenségben kellett töltenünk (persze a nagysikerű elviteles sörakciónk adott némi elfoglaltságot) már alaposan megviselte mind a Jaromírosok, mind a kedves vendégeink türelmét. De ennek remélhetőleg immáron végleg vége. Ha várhatóan június elsejéig a sörözőink belső tereiben még nem is, de kültéri lehetőségeinken már a hét elejétől ismét várjuk mindazokat, akik szinte már el is feledték, hogy milyen érzés egy finoman habzó frissen csapolt korsó sört elkortyolgatni. És mik is ezek a szabadtéri helyeink?

 

Az egyik lehetőséget Jaromír a Templomhoz biztosítja, ahol a főváros egyik legszebb terén, a Lőrinc pap téren foglalhatunk helyet. Aki már járt itt, jól tudja, hogy mennyire kellemes eme kicsi, de annál hangulatosabb téren elkölteni finom ebédünket-vacsoránkat és elfogyasztani a pár korsó Dudák söröcskét. A hangulatot csütörtök esténként még egy kis élő zene is tovább fokozza. A másik szabadtéri egységünk pedig a Dürer Kert bejáratánál működő Jaromír Mini Garden, ahol hamarosan újból a megszokott négyféle csapolt cseh sör (Dudák 11, Otavsky Zlaty, Hidegen komlózott Bakalář, Klostermann félbarna), pompás sörkorcsolyák, kisüzemi chipsek és más bisztróételek várják este 11-ig az ellazulni vágyókat. A két vendéglátóhelyünkön az asztalok-székek száma természetesen korlátozott, ezért mindenképpen érdemes érdeklődni és előzetesen asztalt foglalni! Várunk mindenkit szeretettel!